Luty to ważny miesiąc dla skautów na całym świecie. Dzień Myśli Braterskiej w naszym hufcu co roku połączony jest z Zimowym Rajdem Na Orientację „Sanna” im. Zbigniewa Godlewskiego. W tym roku to były 4 równoległe imprezy. Każda z nich została sfinansowana ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na latach 2018-2030.
- Dzień Myśli Braterskiej 2DH Herman.
Uczestnicy pracowali nad określeniem pojęcia „POKÓJ NA ŚWIECIE” w kontekście ich codziennych dobrych i złych uczynków. Rozmawiali o tym jaki mają wspólny-realny wpływ na ten pokój sami indywidualnie ale i również jako członkowie organizacji skautowej o zasięgu ogólnoświatowym. Wykształciło się u nich poczucie wspólnoty i sprawczości odnośnie globalnego działania dzieci i młodzieży w organizacjach skautowych. W ramach zajęć opowiadali o tym co zdarzyło im się zrobić złego ale również jaki są ich dobre drobne, codzienne uczynki zgodne z Prawem Harcerskim. Przeprowadzone zostały również zajęcia nt możliwości przeciwdziałania COVID na poziomie jednostki i zakresu oddziaływania tych działań jeśli są realizowane przez wszystkich skautów na świecie - Dzień Myśli Braterskiej 27 DH Łowcy:
Uczestnicy poznali umundurowanie i zwyczaje panujące w innych organizacjach skautowych na całym świeci. Wykształciło się u nich poczucie wspólnoty i sprawczości odnośnie globalnego działania dzieci i młodzieży w organizacjach skautowych. W ramach zajęć kolorowali kody QR i po zeskanowaniu kodów zgadywali z jakiego kraju pochodzi dany mundur. Przeprowadzone zostały również zajęcia nt możliwości przeciwdziałania COVID na poziomie jednostki i zakresu oddziaływania tych działań jeśli są realizowane przez wszystkich skautów na świecie - Dzień Myśli Braterskiej 44 DH Iskra:
Uczestnicy rozmawiali o tym czym jest pokój na świecie w kontekście znaczenia indywidualnego. Wypisywali na elementach puzzli co dla nich znaczy to słowo i potem składali z tego cały plakat, który pokazywał jak różne znaczenia tworzą wspólną całość i mają dużo większe znaczenie niż jednostkowy klocek puzzla.. Wykształciło się u nich poczucie wspólnoty i sprawczości odnośnie globalnego działania dzieci i młodzieży w organizacjach skautowych. W ramach zajęć dyskutowali o pojedynczych znaczeniach, które w ujęciu całościowym prowadziły do wspólnego plakatu i znaczenia o wiele większego niż pojedyncze zdania. Przeprowadzone zostały również zajęcia nt możliwości przeciwdziałania COVID na poziomie jednostki i zakresu oddziaływania tych działań jeśli są realizowane przez wszystkich skautów na świecie - 7 edycja Rajdu Sanna im. Zbigniewa Godlewskiego:
Uczestnicy poznali atrakcje znajdujące się w Spalskim Parku Krajobrazowym. Potwierdzili umiejętność posługiwania się mapą w terenie, nauczyli się samodzielności w działaniu i podejmowaniu decyzji w trudnych warunkach zimowych. W ramach zadań patrolowych jednym z zadań było zaproponowanie działania, które umożliwiłoby lepszą pracę z COVID na poziomie drużyny
Wszystkie działania sfinansowano ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na latach 2018-2030








